Card image cap

Reorganizace

Všichni vidíme, že pokles v počtu hráčů na serveru je dost znatelný. Podepisuje se na tom hlavně covid rozvolnění, kdy nikdo nechce moc sedět doma u PC a hrát pořád ten Minecraft, a taky moje nechuť dělat na serveru, tak jako předtím. Vnitřně s tím stále bojuji a přenucuji se k tomu, abych alespoň něco už udělal. Obdobně je na tom i dev tým obecně a další členové A-týmu, ale nemůžu zase křivdit všem. Jsou tu světlé výjimky. I přes to se ale každý svým způsobem snaží posunout věci dál a pracujeme s tím, jak se jen dá.


To bylo něco na úvod, jaká je obecně nálada a jaké to vidím pocitově aspoň za mě (Prochedary). Teď ale ke změnám, které nastaly nebo ještě nastanou. Je to už nějaký čas, co máme nové 1.16 servery (Skyblock, Survival, OneBlock, Creative) a na starší verze se postupně zapomínalo až se to dostalo do bodu, kdy to není dále únosné. Servery Survival 1.12, Skyblock 1.12, Creative 1.12 se přesunuly do nového menu s tzv. servery bez podpory, kde si ještě chvíli pobudou a budou žít svým životem. Do budoucna se ale postupně plánuje jejich úplné zrušení. První na řadu půjde Survival 1.8, který je mezi servery bez podpory už od začátku nového roku. Přesné datum určovat nebudu. Kdo tam ještě něco má, tak máte poslední možnost si udělat fotky na památku. Celou mapu pak nahraji volně dostupnou ke stažení. Řekl bych, že jsme poslední větší server ještě Survivalem 1.8. Chceme se teď soustředit pouze na nejhranější a nejaktuálnější naše servery, kde má smysl něco aktualizovat a přidávat.


Abychom měli i my přehled na našich DS, tak dnes ráno proběhly nějaké přesuny jednotlivých Minecraft serverů na jiná DS dle důležitostí serverů a jiných parametrů. S tím se pojí i nedostupnost některých serverů převážně v ranních hodinách a nějaké restarty. Ještě na mě čeká několik přesunů, aby byla reorganizace struktury Minecraft serverů kompletní. Dále jsme zrušili jedno DS, které bylo nedávno zakoupeno z důvodu velkých plánů, ale tak nějak to nevyšlo dle představ a je tak zbytečné platit za něco, co reálně nevyužijeme. Vzhledem k fixním nákladům se teď hodí každá ušetřená koruna.


Na vývoji nových dvou serverů se nic nemění a postupně se pokračuje dále ke zdárnému dokončení a spuštění beta verzí. Je tu ale několik věcí, které už mohly být jako třeba dokončení OneBlocku, protože jestli jste si všimli, tak stále je to pouze Beta a schází tam ještě přidat několik zajímavých věcí. Příprava nového webu se také dost opozdila, ale doufejme, že se s tím už pohne. Současný stav webu je už tristní, kdy polovina věcí nefunguje kvůli napojení na starou db a starým systémům.


Do příspěvku jsem plánoval sepsat ještě všechny důležité novinky, ale už teď je to nějaké dlouhé, tak si to necháme zase na další příspěvek. Děkuji za přečetní a mějte hezké prázdniny.


Přeji příjemné hraní

Prochedary

Status
Online: -1
mc.basicland.cz
Online: 57
ts3.basicland.cz
Sociální sítě
Hlasování
Partneři
Reklama
Discord