Card image cap

Optimalizace 1.16

Optimalizace 1.16


Poslední týden až dva jsme se zaměřili na neustále se snižující TPS Skyblocku 1.16 a Survival 1.16. Na serverech proběhla aktualizace verze z 1.16.4 na 1.16.5 a s tím i kompletní předělání základního nastavení serveru. Hýbalo se tak například se spawn ratem, chováním villgeru a chováním entit obecně.


Optimalizací prošly limity a stackování entit. Kvůli velkým farmám byla situace už neúnosná a musely se nastavit nové hranice. Limity jsou nově nastaveny převážně tak, abyste mohli mít max 4 entity na chunk s tím, že se mohou stacknout max 20x. Celkově tak můžete mít až 80 dané entity na chunk.


Zde vypíchnu některé nastavení entit:

Vesničani, včely: max 6 na chunk

Slepice, krávy, prasata, králici: max 4 na chunk a stack max 20x

Ovce: max 4 na chunk a stack max 6x (každá barva zvlášť)

Zombie, pavouci, kostlivci, creeper: max 5 na chunk a stack max 10x


Při nasazování limitů entit došlo nedopatřením i k automatickému hledání a zabíjení entit, které jsou nad povolené limity. Za to se velmi omlouváme. Tohle nebylo úplně v plánu a měli jste být předem upozornění. Nicméně toto nastavení se stává od této chvíle standardem, ať se pročistí všechny velké farmy. Limity platí stejné pro Skyblock i Survival. Do budoucna mohou probíhat ještě úpravy limitů podle potřeb.


Další optimalizace proběhla díky zablokování a smazání všech Minecart Hopperu na Survivalu 1.16, které server dost zatěžovaly. Místo vozíků plánujeme přidat jiný sytém, který Vám toto zablokování vynahradí a nezatíží tolik server. Stejná situace je i na Skyblocku, kde ale nakonec nedojde k úplnému zákazu Minecart Hopperu, ale pouze k jejich omezení na ostrov. Prosíme, abyste vozíky zredukovaly alespoň max na 8 na celý ostrov. V opačném případě Vám mohou být automatickým systémem vymazaný.


Na Skyblocku se musel taky vypnout parkour, který se k našemu podivení významně podílel na vytěžování serveru. Parkour se na Skyblocku už jako takový znova neobjeví. Místo toho pro Vás připravujeme zcela nový Parkour server, ale to si zase jindy povíme.


Víme, že ne všechny omezení se Vám mohou líbit, ale když si porovnáme stav před a po, tak rozdíl je obrovský. Místo tristních 8 – 12 TPS teď servery jedou 17 – 20 TPS. Možná se i díky tomu o trošku navýší sloty na Survivalu, ale zase nechceme, aby navýšení slotů mělo negativní vliv na hratelnost. Budeme to tedy ještě všechno vyhodnocovat.


Přeji příjemné hraní

Prochedary

Status
Online: 125
mc.basicland.cz
Online: 57
ts3.basicland.cz
Sociální sítě
Hlasování
Partneři
Reklama
Discord