Card image cap

Nový systém

Máme za sebou náročný týden, kdy se aktualizoval hlavní plugin bCore na všech serverech a jeho dalších částí. Nebudu se rozepisovat o pluginech jako takových, ale řekneme si spíše o nových či upravených funkcích, které nový systém přináší.


Hlasování prošlo kompletním předěláním na jednotný systém, a to na všech serverech, akorát statistiky kvůli tomu musely být promazány. Příkazem /hlasuj otevřete známé odkazy na hlasovací stránky. Existuje alias /vote, ale ten funguje pouze na 1.16 verzích. 


Pomocí příkazu /vote select si nastavíte hlasovací server, na kterém se právě nacházíte. Nemusíte už tak chodit na Lobby, ale můžete si hlasování vybrat přímo z daného serveru. Je to hlavně zjednodušení pro nováčky, kteří nejsou tak dobře obeznámení s fungováním hlasů.


Počítadlo pro Vote Party zůstává nově i po restartu serveru, takže žádný hlas už nepřijde nazmar. Dříve byly jisté problémy s offline hlasy, ale s novým jednotným systémem je vše jednodušší. Velká, malá písmena při zadávání nicku jsou vyřešena. Při připojení na server dostanete upozornění na nevyzvednuté hlasy /vote claim.


Propojení Discordu/TS3 s Minecraft účtem také prošlo obměnou. Všem se současné spojení zrušilo a všichni si ho musí znova nastavit. Synchronizace na Discordu probíhá každou hodinu, takže buďte při tom trpěliví. Plánuje se ale optimalizace, která provede aktualizaci skupin okamžitě. Pro propojení účtu kdekoliv na serveru zadáte /tslink nebo /dclink a řídíte se instrukcemi. Na Discordu vznikla nová roomka pro vyřešení verifikace a příkazy jsou také jinak, tak pozor na to.


Lobby prošlo velkou optimalizací a po nechtěných vypnutích serveru, kdy se na server připojovalo najednou větší množství hráčů, jsme si i otestovali, že teď běží znatelně lépe. Dříve to byla opravdu hrůza. Bývala to taková zkouška pro hráče s pomalým internetem a wooden PC.


Při nakupování v /token shop se Vám už nestane, že byste se překlikli. Nově je před každým nákupem potvrzení. Docela často se stávalo, že se hráči při nakupování VIP nebo itemu na serverech překlikli.


Přidělování Tokenu teď probíhá okamžitě i s oznámením, ať už při nákupu Tokenu nebo z Eventu.

Počítání odehraného času prošlo také změnou systému, tak, aby byl zajištěn opravdu přesný čas. Vanilla počítání času nemusí být ve všech případech přesný.


Snad jsem si vzpomněl na všechny důležité věci pro hráče. Core jinak obsahuje hlavně funkce pro samotný běh serveru, který musí šlapat jako hodinky. V opačném případě se třeba nenapojíte na server přes kompas viz několik výpadků v posledních dnech, kdy ještě muselo dojít k předělání systému získávání statusu serveru.


Některé věci nebo funkce se ještě dodělávají jako třeba /notify či vypínání a zapínání chatu. Jiné zase ještě nefungují správně. Řešíme ještě formátování chatu, které blokuje například zadávat částky pro vložení money do /is bank na Skyblocku 1.16. Věřím ale, že se postupně vše vyřeší. Přechod na nové core beru jako zdařilou akci.


Fire, Dzusill a wj společně se mnou se pořádně zapotili u příprav a údržby, ale bez inovace to nejde a musíme pokračovat dál. Tímto jim děkuji za skvěle odvedenou práci a Vám hráčů přeji příjemné hraní a díky za přečtení.


S pozdravem

Prochedary

Status
Online: 125
mc.basicland.cz
Online: 57
ts3.basicland.cz
Sociální sítě
Hlasování
Partneři
Reklama
Discord