Card image cap

Změny ve VIP a Tokenech

Od včerejšího večera jsou aktivní nové cenové hladiny pro VIP a Tokeny, které se nejspíš ne všem musí líbit. Pro další rozvoj serveru jsou ale tyto změny nutné. Pojďme si je rozebrat.


Místo 30 denního a ročního VIP máme nově tři časové VIP (1 měsíční, 3 měsíční, 12 měsíční). Každé VIP lze zakoupit na všechny tři časové období.


Největší změny ovšem nastávají v cenách. Měsíční VIP placené přes store je bráno jako základní cena. U 3 měsíčních VIP vychází sleva ze základní ceny 20% a u ročního až 50%.


Velké změny nastaly také u možností plateb přes SMS. Nově na Lobby naleznete pouze možnost si zakoupit Tokeny, za které si následně vyberete příslušené VIP. Jenom pozor, u SMS je dlouhodobý problém s vysokými poplatky operátorů, které se pohybují kolem 50%, takže pro příklad ze 499Kč dostáváme pouze 250Kč.


Víme, že je u Vás stále dost populární nakupování přes SMS, ale pro nás jako server je to ztrátové. Došlo tedy k tomu, že 50% poplatek je nyní rozdělen 50 na 50 mezi hráče a server. Uvedu příklad na Tokenech: Přes store dostanete za 99Kč 99k Tokenu, nicméně přes SMS to bude pouze 66k Tokenu. Výsledná cena za nákup VIP bude tedy o 33% vyšší než přes store.


Nová možnost nákupu VIP za Tokeny přináší potřebnou dynamiku pro server. Hráči mohou získávat Tokeny také hraním miniher nebo z eventu. Tokeny se díky tomu stávají jedním z nejdůležitějších prvku serveru. Na store zůstává stále možnost si zakoupit přímo VIP, ale nic Vám nebrání si koupit Tokeny a až následně se rozhodnout pro VIP.


Plno z Vás má našetřeno desítky a stovky tisíc tokenů, takže můžete je konečně využít i na VIP. Rank Donator přidělujeme teď od 1000Kč a více.


A proč vlastně takové změny?

Jestliže chceme i nadále se stejným zápalem spravovat server a posouvat ho dále, tak musíme do serveru něco investovat, musíme hodně investovat. Poslední půlrok došlo k celkové restrukturalizaci technického zázemí a přidalo se několik důležitých systému. Správa a vývoj serveru ale něco stojí a musíme mít udržitelný zdroj financí pro pokrytí všech nutných věcí, pro správný chod serveru. Myslím si, že ceny jsou férové a hlavně nám to pomůže.


S pozdravem

Prochedary

Status
Online: 198
mc.basicland.cz
Online: 23
ts3.basicland.cz
Sociální sítě
Hlasování
Partneři
Reklama
Discord