Card image cap

Letní prázdniny na Basic Landu

Možná to někteří z Vás ani nemuseli postřehnout, ale chvilku zpátky začaly letní prázdniny. V tomto příspěvku se rozepíšu o různých technických změnách, které jsme udělali, věci na kterých se pracuje a co máme ještě v plánu. Ponasnažím se vypíchnout hlavně ty důležité změny, které mohou i Vás hráče zajímat.


KitPvP - Firestone pracuje na aktualizaci stávajícího KitPvP. Bude se jednat hlavně o předělání některých kitů, scoreboardu, arén atd. Chceme vyřešit co nejvíce chyb, se kterými se musíme nebo musíte potýkat na současném KitPvP. Současný stav je takový, že se na něm dělalo, ale ještě dělat bude a chvilku to zabere, než se přejde do fáze testování.


BedWars - Developer wj8 si vzal na starost kompletní předělání minihry BedWars. Už na tom pár týdnů pracuje a minihra se nachází ve fázi testování. Poslední věc, kterou musí ještě DavidHraSK přidat a nastavit je anticheat. Bez toho by to prostě nešlo. Víme, jak to bylo při startu GunGame bez anticheatu. 🙃


Prison - Možná jste si říkal, proč vlastně ještě nevyšel nějaký příspěvek o Prisonu. Server jako takový funguje, nabízí podle mě dostatek možností jak se zabavit a splňuje to co by měl Prison obsahovat. Nicméně tohle není finální podoba. Aktivně se pracuje na přidání nových věcí a vyřešení některých problémů. Prison server je kompletně spravován developerem StraikerinaCZ a členem vedení Plachetnice. Bohužel Plachta si vzal na měsíc dovolenou, takže Straiker na tom teď pracuje sám. Prison je z velké části naprogramován námi a takové věci potřebují svůj čas, aby se pak nedělo třeba to, že hráčům mizí staty, tak jako je tomu teď. 😝Menší rýpanec, ale oni to pochopí. I přes některé neduhy je vývojový plán Prisonu téměř u konce, kdy následně přejde do testovací fáze. Straik i Plachta se určitě ponasnaží Prison dodělat co nejdříve. Nakonec mohu zmínit, že se na Prison přidají pozemky, tak jako je znáte ze Zombie Apocalypsy. Díky tomu dostane Prison úplně jiný nádech a možnosti, jak se vyblbnout. Kompletní příspěvek o Prisonu tedy vyjde až po tomto update.


JumpLeague - Tuto minihru má na starosti DavidHraSK s částečnou pomoci od Firestona. Bohužel se zde potýkáme s problémem generováním arén a bude se ještě muset kvůli tomu celá minihra předělat. Ve výsledku máme připravených kolem 30 arén, kdy na serveru byly aktivní pouze tři z nich. Navíc, když si k tomu přidáme některé další problémy, které se sem tam objevovaly, tak nám nezbývá nic jiného, než tuto minihru uzavřít na dobu neurčitou. Tedy do doby, než se vše předělá, opraví a otestuje. Z Lobby ještě zmizí Armor Stand, aby Vám nebyla do té doby tak moc na očích. 😏


Teleportování na servery pomocí příkazů - Někteří naši hráči využívají aplikaci v mobilu, aby se mohli připojit na server, kdy vidí pouze chat na serveru a mohou tak komunikovat s ostatními hráči, i když nejsou na PC. Bez příkazů se ovšem z Lobby nepohnou. Nově se ale přidaly příkazy pro každý server. Stačí napsat /název_serveru (příklad: /sky12) a proběhne teleport. Příkaz lze používat odkudkoliv kamkoliv, takže kdo je lenoch, tak nemusí už ani chodit na Lobby a může využívat tyto příkazy.


Výpadky AuctionHouse - Posledních x měsíců se hlavně na Survival serverech stávalo to, že nějaký hráč dal do AH popsanou knížku s nepovolenými znaky, a ta pak zablokovala otevírání AH. Následně musela být knížka ručně odebrána, abyste mohli AH i nadále využívat. Kvůli tomu bylo zablokování vkládat popsané a rozepsané knížky do AH, takže už by se tento problém neměl objevovat.


Oprava Zombie Apocalypsy - Minulý týden došlo k odebrání Riot Shieldu z truhel. Bohužel odebrání nebylo provedeno korektně a plugin se mírně řečeno zbláznil. Přestalo fungovat spawnování monster a pokazilo se generování věcí v truhlách. Problém byl odstraněn tento týden v pondělí. Chybu se ovšem nepodařilo opravit na aktuálních datech. Musela být obnovena týden stará záloha s tím, že vy jako hráči jste o nic nepřišli. Byly Vám ručně přesunuty inventáře, staty, money, auctionhouse atd. Po opravě byl nakonec i ten Riot Shield odebrán a tentokrát už správně.


To si myslím, že zatím stačí. Je to asi půlka toho, co jsem zde chtěl napsat, ale necháme si to zase na další příspěvek, aby tohle vůbec někdo četl.


Pro vytrvalé, kteří se dostali nakonec, tak v následujících dnech/týdnech budeme dávat skryté kódy do naších stories na Instagramu a FB, které když využijete na Lobby, tak získáte odměnu. Můžete tak získat Tokeny, Mystery Dusty a případně i VIP. To se ještě uvidí, co Vše budete moci získat. 😊 Na Lobby stačí zadat příkaz /code, který Vám otevře menu, kde zadáte daný kód. Kód bude mít maximální počet použití. Hráč bude moci využít kód pouze jednou. Zneužití budeme trestat. Kdo dřív přijde, ten bere, takže doporučuji sledovat naše sociální sítě.


S pozdravem

Prochedary

Status
Online: 21
mc.basicland.cz
Online: 13
ts3.basicland.cz
Sociální sítě
Hlasování
Partneři
Reklama
Discord