Prochedary
Admin

Joined: Před 9 měsíci
71 topics
158 posts

IGN: Prochedary
By Prochedary » Před 6 měsíci
Byly upravené některé prvky webu pro mobilní zařízení. Dřív se menu nedalo posouvat dolů, takže jste některé funkce na konci menu nemohli ani použít. Další oprava proběhla u příspěvků, kdy se některé prvky špatně řadily a text v příspěvcích zmizel. Problém se vyskytoval hlavně u admin týmu, kvůli větším možnostem úprav příspěvků.

Na Creative serveru byl nahrazen starý systém hlav za jiný. Nový systém obsahuje znatelně větší databázi hlav k výběru. Jednoduchým příkazem "/myhead" získáte svou hlavu a příkazem "/playerhead hrac" dostanete hlavu od daného hráče. Hráč ani nemusí být online pro vykonání tohoto příkazu. Všechny funkce jsou dostupné i pro hráče bez VIP. Na Creative serveru bylo dodělané menu s přeměnami na entity, které slouží pouze pro VIP hráče.Dále byl přidán systém na svatby. Můžete si tak konečně vzít svou drahou polovičku a založit společně rodinu. Nechybí zde klasické funkce jako chat, teleport, polibek apod.Pozemky se nyní automaticky spojují, pokud máte na obou pozemcích právo a jsou vedle sebe. Není už tak nutné zdržovat se zadáváním příkazu "/plot merge". Spojování pozemků byla velmi častá žádost od hráčů, protože si s daným příkazem nevěděli moc rady.Na Zombie apocalypsa serveru bylo přidané menu. Funguje na stejném principu jako na Creative serveru. Můžete zde najít teleportace na hlavní zamořené města, základní příkazy pozemků, klany, obchod se zbraněmi, náboji, jídlem apod.Byla upravena základní velikost ostrovů při založení na Skyblock serverech obou verzí. Z minulých 100 bloků byla velikost zvětšena na 120.

Na minihře SkyWars můžete zase najít starou známou TNTMadness2 mapu. Krajní ostrovy (TNT) byly posunuty blíže ke středu a hrací plocha středové plošiny (hřib atomového výbuchu) byla zvětšena.Na Survivalu 1.12 byl pozměněn střed Endu. Místo regionu, který blokoval vstup do středu, jsou zde bariéry. Díky této změně můžete vyvolávat draka znova a znova. Proč vůbec chránit střed endu? Při vstupu do portálů se hráči už neumí dostat pryč, takže je ve vašem zájmů se ani nepokoušet tam nějak dostat.

Určitý den jste si mohli všimnout nesprávného řazení v tablistu. Problém byl způsoben kvůli rychlé opravě bezpečnostní chyby. Následkem toho se rozhodil tablist, který se opravil až večer tentýž den a nyní opět správně řadí podle hodností a následně podle abecedy.

Mnoho hráčů nás doslova bombarduje otázky ohledně verze 1.13. Zde jsou základní fakta a přibližný plán ohledně aktualizace serveru.

1) Stále nevyšel oficiální spigot server 1.13 (pouze prerelease).
2) Minimálně polovina z pluginů není připravena na verzi 1.13 a ještě dlouho nebude. Každý z pluginu tvoří jiný developer, takže dát dohromady jeden server, kde máme přibližně 40 pluginu zabere hromady času. Ne všechny pluginy budou aktualizovány a budou muset být nahrazovány jinými s podobnými funkcemi.
3) Přidání podpory 1.13 proběhne jakmile vyjde Bungee verze. Z dosavadních zkušenosti je ale podpora 1.13 v nedokončeném stavu a je tam plno bugu. Z tohoto důvodu se přidání podpory může pěkně protáhnout, pokud se objeví něco závažného.
4) Nechceme nic uspěchat. Servery jednou přejdou na verzi 1.13 nebo bude na nich přidaná aspoň podpora nejnovější verze, jenom to nebude za týden, ale ani za měsíc. O aktualizaci serverů jako Survival na 1.13 se můžeme bavit o časovém úsek přibližně i půl roku.
5) Co se stane se servery při aktualizaci? Některé servery začnou od znova s čistým štítem jako třeba Survival, kdy nějaký čas poběží všechny 3 verze serveru. Je zde až mnoho změn na pouhou aktualizaci serveru se všemi daty. Aktivní a stálí hráči budou mít dostatek času na případný přesun staveb.
6) Neplašte, prosím. Chce to klid. Jednou na to všechno pomalu dojde, ale zatím není důvod tlačit na pilu. Takové věci si vyžadují hromadu času na přípravu a je lepší si počkat nějaký měsíc navíc, než řešit problémy při spuštěném serveru a naštvanými hráči.

Snad jsem Vám dostatečně objasnil téma ohledně verze 1.13 a třeba se dozvěděli i něco nového, co můžete vyzkoušet na našem serveru.

Přeji příjemné hraní,
ProchedaryLast edited: Před 6 měsíci

Prochy? Dáš admina pls?