WhiteWolf_CZ
Admin

Joined: Před 9 měsíci
2 topics
5 posts

IGN: WhiteWolf_CZ
By WhiteWolf_CZ » Před 8 měsíci
Na začátek potřebuješ flint/pazourek a samozřejmě nějaký armorstand (položený). Kliknutím (tím flintem) někam mimo armorstand (jakýkoliv blok, vzduch, cokoliv.) otevřeš menu, kde lze vybírat mezi jednotlivými nastaveními.

S popisováním jednotlivých funkcí začnu u pěti itemů v menu umístěných vpravo uprostřed (stick, potion, pufferfish, sand, stone slab.) Tato nastavení se aktivují kliknutím na item v menu a následným kliknutím na armorstand, čímž se zapnou/vypnou.
 1. Stick/tyčka ukáže nebo skryje ruce armorstandu.
 2. Potion/lektvar zneviditelní nebo zviditelní celý armorstand. (Věci na něm zůstanou i po skrytí viditelné.)
 3. Pufferfish/čtverzubec zmenší nebo zvětší armorstand. (Přehazuje mezi standartní velikostí nebo velikostí např. malého zombíka.)
 4. Sand/písek vypne nebo zapne gravitaci u armorstandu. (Pokud je vypnuta gravitace armorstand nebude padat pokud pod ním bude např. zničen blok.)
 5. Stone slab/kamenný půlblok skryje nebo ukáže podstavec. (Takové to kamenné na zemi.)

Armorstand lze také vybavit různými předměty. K tomu slouží v menu chestka, která se nachází vlevo přibližně uprostřed. Kliknutím na chestku v menu a následně kliknutím na armorstand se otevře jiné menu, kde lze vložit celkem 6 itemů. Je tam z leva nahoře kožené/leather brnění, pod to se nečekaně dá umístit brnění (Dá se nasadit i jednoduchým klinutím na armorstand s brnkem v ruce jako lze normálně v minecraftu.). Dále je tam místo pod dřevěným mečem (znázorňuje pravou ruku) a štítem (levá ruka). Ostatních 6 polí v menu si nemusíte všímat, nedělají absolutně nic. 

Další nastavení, které tu popíšu je možnost otáčení armorstandu. V menu je to item kompasu vpravo nahoře. Po kliknutí na kompas lze armorstand otáčet klikáním pravým tlačítkem na myši na jednu stranu, levým na druhou. U tohoto nastavení se dá i ovlivnit množství o jaké se armorstand jedním kliknutím otočí a to přepnutím v menu mezi hrubým nastavením a čistým nastavením, to jsou itemy coarse dirt/hrubá hlína a sandstone/pískovec, nahoře uprostřed. 

Hned vedle kompasu je v menu minecart/vozík, který slouží na přesun armorstandu. K tomuto již budeme potřebovat i další nastavení, to jsou barevné vlny/wool. Těmi určíme po které ose chceme armorstand posouvat. (XYZ stejně jako souřadky, když si zapnete F3.) I pro toto lze nastavit míru posouvání stejně jako u rotace. (pokud chcete armorstand posunout nahoru, nezapomeňte si vypnout gravitaci jak je již zmíněno výše.)

Další co zde popíšu bude to, kvůli čemu to nejspíše všichni čtou, a to různé manipulovaní s částmi armorstandu (ruce, nohy, tělo, hlava). Nejprve je potřeba vybrat si se kterou částí chceme manipulovat.
 -Hlava - Leather helmet/kožená helma
 -tělo - Leather chestplate/kožené brnění
 -levá ruka - stick/tyčka nalevo od chestplatu
 -pravá ruka - stick/tyčka napravo od chestplatu
 -levá noha - Leather leggings/kožené kalhoty nalevo od chestky
 -pravá noha - Leather leggings/kožené kalhoty napravo od chestky 
Každá z částí se dá otáčet po třech osách (Vybírají se vlevo nahoře barevnými vlnami.) a taktéž se u otáčení dá měnit výše rotace, jak již bylo zmíněno několikrát výše. Jak nějaké určitě pozice a tak si už budete muset vyzkoušet sami, chce občas trochu trpělivosti, než zjistíte jaká kombinace otočení os tu ruku dá tak, jak přesně chcete, ale výsledek stojí za to. 

Poslední co zde popíšu je kopírování a vkládání již upravených armorstandů, což mně osobně přišlo nejtěžší na pochopení. Takže nejprve je potřeba mít udělaný nějaký armorstand, který zkopírujete pomocí kliknutí na item rozepsané knížky (pod chestkou) poté můžete vybrat pozici na kterou si danou kopii uložíte kliknutím na jednu z kytek vlevo dole. Po vybrání armorstandu kliknutím se automaticky přehodí na vkládání, to znamená, že když pak kliknete na jakýkoliv jiný armorstand změní se na ten samý jako jsme zkopírovali. Pokud budu chtít vložit nějaký armorstand z uložených pozic stačí kliknout na item enchant knížky, vybrat ze které pozice chceme vkládat a kliknutím na jakýkoliv armorstand se změní na ten, který mám vybraný. 

Poslední item v menu - nether star/netheritová hvězda po kliknutí zobrazí v chatu základní návod a nějaké ty tipy, můžete zkusit sami.

Doufám že tento návod pomohl se vším, co jste ohledně tohoto potřebovali vědět. 
 x 2