KarloWojtyla
Vedení

179 postů
78 reputace

IGN: KarloWojtyla
Od KarloWojtyla » 5 měsíců
Ahoj. Množstvo hráčov sa pýta mňa alebo ostatných členov ateamu ako si vytvoriť shop poprípadne ako predať nejakú vec.
V prvom rade na chestshop potrebujeme VIP bez neho chestshop nevytvoríme. Do aukcie môžme pridávať veci aj ako hráč bez VIP.

V prvom prípade si ukážeme ako predať vec v aukcii. Vec, ktorú chceme predať musíme držať v ruke a napíšeme /ah sell cena 
V chate by sa nám malo objaviť toto : 
Veci, ktoré predávame v aukcii môžu mať maximálnu cenu 10 000$. Aukcia trvá 2 dni

Keď sa rozhodneme, že vec, ktorú predávame nechceme naďalej predávať a chceme ju späť, napíšeme príkaz /ah a klikneme ľavým na diamant.

Pravým klikneme na vec, ktorú chceme z aukcie zobrať a zmizne nám stadiaľ. Tento item, sa nám objaví vo "Veciach na vrátenie" kde sa dostaneme opäť cez príkaz /ah a klikneme na zemiak. Otvorí sa nám znova okno a klikneme ľavým na item, ktorý chceme a ten sa nám dá do inventára. Toto isté platí aj v prípade, že naša aukcia skončí, tak sa náš item tiež objaví tiež tu.

Tu to končí pre hráčov, ktorí nemajú VIP. Hráči s VIP alebo aj ostatní, ktorí sa chcete dozvedieť ako vytvoriť chestshop tak pokračujte ďalej!

Ako som už spomínal, na vytvorenie chestshopu potrebujeme VIP, cedulky a chesty. Tieto obchody nemajú obdobie odkedy dokedy trvajú. Trvajú tak dlho, ako dlho si tam necháte ceduľku alebo vás niekto nevykúpi. 

V prvom rade, si musíme položiť chestu, na ktorú pridáme ceduľku. Ceduľka sa môže nechádzať nad chestou, na cheste alebo vedľa nej. Na ceduľke sa musia nachádzať tieto informácie:
Meno hráča, ktorý vec predáva
Množstvo
Cena za predaj/kúpu
Názov itemu/ID 

(ID Itemov - http://minecraft-ids.grahamedgecombe.com/)

Názorný príklad pri predaji Oak Wood Plank. (ID - 5)

Toto nám napíše, keď od náš niekto kúpi vec. 

Pri predaji nám napíše zas toto.

Keď nám v našom obchode dojde nejaký item a hráč ho bude chcieť kúpiť, no chesta bude prázdna napíše nám toto.

Dúfam, že som na nič nezabudol. Ak máte nejaké pripomienky alebo otázky tak mi prosím napíšte do msg buď tu na fóre alebo v hre.

Veni Vidi Vici