Prochedary_
Admin

Prochedary_
44 topics
77 posts

IGN: Prochedary_
by Prochedary_ » Před 1 měsícem

Během jednoho týdne se stalo několik nešťastných událostí viz posledních pár příspěvků ohledně databáze. Vezmeme to ale hezky popořadě.

Kdo zde hledá nějakou novinku, tak to rovnou přeskočte. Je to jen info pro lidi, které zajímá i zákulisí kolem dění a správy serveru.

1. V pátek 17.5 jeden z členu atýmu odsoudil nechtěně hlavní VPS k záhubě změnou oprávnění všech složek a souboru včetně těch systémových. V takovém případně pomůže pouze reinstalace linuxu.

2. V sobotu 18.5 během poledne padla databáze kvůli poškození tabulek, které se následně po téměř čtyřech hodinách podařilo s technikem z hicorky obnovit a servery byl po 15. hodině opět spuštěn.

3. V neděli 19.5 začaly nečekaně padat servery jako lobby nebo minihry. Měl jsem za to, že to může způsobovat ona změna oprávnění všech systémových složek. V chybovém hlášení serveru bylo napsáno něco ve smyslu, že nebylo přiřazeno jádro procesoru a Minecraft server se samovolně vypnul. 

Další problém byl se statistikami některých miniher. Většina systému napojena na MySQL fungovala správně, ale například skywars nebo kitpvp neustále padalo a neumělo načíst statistiky.

Večer se reinstalovalo hlavní VPS a za pomocí technika z hicorky se přesunuly všechny důležité soubory, aby hráči nepřišli o žádný postup ve hře. Proces byl trochu zdlouhavý kvůli velikosti objemu dat, ale podařilo se to do ranních hodin dokončit včetně nastavení VPS.

5. V pondělí 20.5 už servery obecně nepadaly, až na SkyWars, se kterým byly neustále problémy a neuměl načíst statistiky hráčů. Ten den jsem zjistil, že ne všechny statistiky jsme měli už na jiném VPS, ale že některé tabulky jako mcmmo pro 1.8 a 1.12 Survival servery, marry a reakce zůstaly na starém hlavním VPS, které se už smazalo. V tu dobu stejně nebyla možnost vytáhnout sql soubor kvůli těm pozměněným právům, které znemožnily přístup do adminera.

6. V úterý 21.5 večer po celodenním trápení a zjišťování, kde může být problém, jsem se rozhodl o objednání nového VPS. Nastavení VPS a MySQL, změna configu všech pluginu a přesun dat se podařilo zvládnout během několika hodin za asistence lukajdy. Při takové příležitosti jsem rovnou předělal strukturu databáze pro lepší správu a bezpečnější systém. Ve 22:45 toho dnes se ještě server spustil a všechno fungovalo v pořádku.

7. Ve středu 22.5 ráno se donastavovaly určité věci na novém VPS jako automatické skripty, když najednou vidím ve vmware, že je server odpojen. Okamžitě se mi promítly ty nejhorší představy, kdy se bude muset celý proces nastavování a přesunu dat znovu opakovat. 

Naštěstí po 15. hodině byl server opraven, spuštěn a hráči se opět mohli připojovat. Následně probíhaly ještě dílčí opravy na hlavním VPS jako změna kódování jazyka, kdy špatné kódování úplně odstavilo Zombie Apocalypsu. Večer toho dne se ještě podařilo po pár hodinách obnovit ztracené tabulky z hlavního VPS díky zálohám, které ale není vždy tak jednoduché obnovit, jak by se mohlo zdát.

8. Dnes 23.5 se vrhnu na reinstalaci VPS, kde byly poškozené tabulky. Nově bude sloužit čistě jako velkoobjemová databáze pro Core Protect a Dynmapu.

Doufejme, že máme to nejhorší za sebou a že se tato nešťastná souhra náhod už nebude opakovat. Děkuji techninkovi Balemimu za ochotu při řešení problémů a také přítelkyni za pochopení a přetrpění této situace, kdy jsem se jí nemohl dostatečně věnovat.

S pozdravem
Prochedary

Last edited: Před 1 měsícem

Každý pracovní den od 19:00 do 20:00 řeším aktivně maily, zprávy, platby, žádosti a stížnosti hráčů.

Mimo tyto hodiny řeším technickou stránku serveru, marketing, vedení týmu a jiné. Mám také soukromý život jako práci, přítelkyni, povinnosti v domácnosti a svoje koníčky. Prosím, respektujte vyhrazený čas.

Rycrafty2
Uživatel

0 topics
1 posts

IGN: Rycrafty2
by Rycrafty2 » Před 1 měsícem

mohol by som byt prosim helpertom budem pomahat serveru prosim 

Last edited: Před 1 měsícem

DamiPRO_PvP
Uživatel

10 topics
45 posts

IGN: DamiPRO_PvP
by DamiPRO_PvP » Před 1 měsícem

Ahoj, ak sa chceš stať helperom,  máš skúsenosti a vek, tak tu máš všetky potrebné informácie a aj vzor prihlášky --> http://basicland.cz/forum/topic/42-vzor-pihlky-a-podmnky-pijet/